Prawo jazdy zmiany w prawie

Zmiany w prawie dla młodych kierowców

Zmiana biegu w nieodpowiednim momencie, brak umiejętności hamowania silnikiem i egzamin z jazdy samochodem oblany. Niestety, już w 2015 roku w życie weszły te nowe przepisy. Ich celem jest nauczenie płynnej jazdy kursantów, a także zmniejszenie emisji spalin. Dodatkowo od 1 stycznia 2016 roku świeżo upieczony kierowca nie będzie jeszcze nim w pełni. Otrzyma bowiem tymczasowe prawo jazdy.

Tymczasowe prawo jazdy

Nauka jazdy to nie wszystko, podobnie jak zdanie samego egzaminu, który nie jest łatwy – ani w teorii, ani też w praktyce. Kierowca tuż po egzaminie kategorii B i otrzymaniu dokumentu zaświadczającego o tym, że może prowadzić samochód, otrzyma tymczasowe prawo jazdy. Poza tym dodatkowo dostanie zielony listek. Ten znaczek będzie miał obowiązek przykleić na samochodzie w widocznym miejscu. Poza tym w czasie od 4 do 8 miesięcy będzie musiał w WORD`zie zaliczyć dodatkowy kurs teoretyczny z zakresu bezpieczeństwa jazdy, a także dwugodzinny kurs jazdy praktycznej. Nauka jazdy nie kończy się więc na pierwszym egzaminie i otrzymaniu dokumentu.

Okres próbny

Poza tym w tak zwanym okresie próbnym świeżo upieczony kierowca będzie musiał przestrzegać dodatkowych ograniczeń. Są to między innymi ograniczenia prędkości. Kierowca musi pamiętać, że w mieście, w terenie zabudowanym nie wolno mu jechać szybciej niż z prędkością do 50 km/h. Tłumaczeniem nie będzie nawet inne oznakowanie. Poza obszarem zabudowanym przepisy zezwalają na jazdę z prędkością maksymalną 80 km/h, a na autostradzie odpowiednio młody kierowca pojedzie z prędkością 100 km/h.

Dodaj komentarz

Why ask?