Wtryskiwacze

Układ wtryskowy – typowy problem współczesnych diesli

Jednym z problemów odróżniających układ zasilania w silnikach diesla i silnikach spalinowych jest surowiec – czyli paliwo, używane do napędzania całego układu silnika. Podczas wyboru rozwiązania najbardziej odpowiadającego naszym personalnym potrzebom warto poświęcić czas na precyzyjne rozpatrzenie tej zależności.

Wtryskiwacze-zwróć uwagę na jakość

W tym odwiecznym sporze istnieje jedna niezłomna prawda – olej napędowy prawie zawsze był tańszy niż benzyna, a ten fakt bezpośrednio wiąże się z ogólnym zarysem kosztów eksplantacji pojazdu. Trzeba pamiętać o najistotniejszym elemencie układu zasilania pojazdu z silnikiem diesla, czyli o wtryskiwaczu. Obecnie produkowane wtryski są niezwykle czułe na jakość dostarczanego paliwa, a to ciągle odbiega od jakości paliw, które na co dzień tankują sąsiedzi z zachodu. Skutkuje to niestety ich częstym awariom, co przekłada się bezpośrednio na koszty eksploatacji. Aby zmniejszyć koszty warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z porządnego serwisu np: http://www.wtryskiwacz.com.

Każdy zapewne kojarzy obraz czarnych, tłustych plam na parkingowym chodniku – to nic innego jak jeden z objawów niesprawności wtryskiwacza, jakim jest usterka końcówki wtryskiwacza. Jakie są inne sposoby, które pozwolą nam zidentyfikować przyczynę niesprawności? Długi czas uruchamiania pojazdu czy impulsywne zacinanie i ‘dławienie się’ silnika to podstawy do wydania jednoznacznej diagnozy, mówiącej o konieczności wymiany lub naprawy starego wtryskiwacza. Kolejną poszlaką może być nadmierne zużycie paliwa, spowodowane deregulacją elementu wtryskiwacza, odpowiedzialnego za każdorazowe wymierzanie dawki. Jest to powiązane z kolejną cechą szczególną dla tego typu niesprawności, jakimi są deregulacje i utrata osiągów samego silnika. Nie należy ignorować tego typu sygnałów, ponieważ może to się odbić na funkcjonowaniu reszty układu i elementów bezpośrednio powiązanych z pracą wtryskiwacza.

Skutki usterek wtryskiwaczy

Czym może skutkować zlekceważona usterka układu zasilania? Pierwsze sygnały, które dyktuje nam pojazd są na tyle wyraźne by odpowiednio wcześnie podjąć naprawę. Szczególnie niebezpieczna jest niestabilność wtryskiwacza, problem ten sprowadza się nie tylko do znacznej utraty paliwa, ale i racjonalnej możliwości uszkodzenia takiego jak obicie silnika, zatarcie turbosprężarki (w przypadku jej posiadania) czy też wypalenie tłoków.

Jedna myśl na temat “Układ wtryskowy – typowy problem współczesnych diesli

  1. Koniec diesli już nadszedł, nasza ukochana UE zmieniła podejście do nich i teraz twierdzi, że bardzo trują i będą na pewno jakiś sankcje dla właścicieli.

Dodaj komentarz

Why ask?