Poznajemy techniki driftu

Techniki driftingu

Drifting to nic innego jak jazda w kontrolowanym poślizgu. Nauka jazdy w takiej technice prowadzenia samochodu nie jest łatwa. Warto jednak zaryzykować, by poczuć w żyłach prawdziwą adrenalinę.

Wybieramy odpowiednią technikę dla driftingu.

Pierwsza z nich to Clutch Kick. Jest to tak zwany strzał w sprzęgło. Polega na wciśnięciu sprzęgła, a następnie bardzo szybkim puszczeniu go w chwili, gdy samochód wchodzi w zakręt.

Kolejna technika to Lift Off Drift. Nazywa się ją także Race Drift albo Kensei Drift. Ta technika wymaga dużych prędkości i polega na puszczeniu lekko pedału gazu. Samochód wchodzi w stan zwany nadsterownością – pojawia się więc utrata przyczepności. Jazda jest kontrolowana za pomocą kierownicy i gazu.

Trzecia technika to jest Feint Drift. Auto wpada tutaj w poślizg przy skręceniu kierownicy w odwrotnym kierunku niż zakręt. Następnym ruchem jest gwałtowne odbicie kierownicy, ten ruch zapoczątkowuje poślizg samochodu.

Jedną z najbardziej ryzykownych technik jest Dirt Drop Drift. Ta technika wprowadzania samochodu w poślizg polega na wyjechaniu tylnymi kołami poza tor jazdy. Tym samym zmniejsza się przyczepność i auto wpada w poślizg.

Najbardziej popularna jest technika zwana E-Brake Drift (Emergency Brake Drift, Side Brake Drift). Po prostu tutaj zaciąga się hamulec ręczny i w tym samym momencie wciska sprzęgło. Dzieje się to w chwili wchodzenia w zakręt.

Kolejna technika z użyciem hamulca ręcznego to Long Slide Drift. Ręczny musi być zaciągnięty jeszcze przed zakrętem. Wykonuje się to przy bardzo dużych prędkościach.

Trudne? Może i tak, ale ile w tym frajdy i ekstrawagancji, a przy tym nauka jazdy – takiej jazdy – na pewno jest bardzo ciekawa.

Dodaj komentarz

Why ask?