Kategoria: Publikacje

Publikacje dotyczą spraw związanych zarówno ze szkoleniem w szkołach nauki jazdy, jak i poruszają tematy techniki kierowania pojazdem. Między innymi postaram się także opisywać wpływ czynników zewnętrznych na kierowcę i zachowanie na drodze. Innymi słowy trochę żartu, psychologii i techniki…

Egzamin na prawo jazdy – 7 sposobów na stres

Egzamin na prawo jazdy – 7 sposobów na stres

Stres przed egzaminem na prawo jazdy, jak i w trakcie samej jazdy egzaminacyjnej, jest bardzo częstym zjawiskiem i dotyczy wielu kursantów, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności za kierownicą. Paradoksalnie, może on być twoim sprzymierzeńcem w walce o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie pojazdów. Zobacz, jak pozbyć się paraliżującego poczucia w trakcie egzaminu i jak przekuć egzaminacyjny stres w swój atut.

Najlepsze miejsce do wynajęcia samochodu w Krakowie

Najlepsze miejsce do wynajęcia samochodu w Krakowie

Wynajem samochodów przez osoby prywatne Nie wszyscy posiadają swój własny samochód. Nie zawsze chodzi tylko o względy ekonomiczne. Często zdarza się tak, że ktoś na co dzień mieszka za granicą, gdzie nie potrzebuje samochodu albo nie jest w stanie go przetransportować do kraju, więc nie opłaca mu się utrzymywać samochodu w Polsce. 

powloki-ceramiczne

Przed czym nie uchroni powłoka ceramiczna

Wiadomo, że powłoka ceramiczna zabezpiecza lakier i redukuje ilość czasu potrzebą na pielęgnację pojazdu. Przyczynia się też do wzrostu wartości pojazdu. Jednakże, pomimo twierdzeń niektórych producentów i sprzedawców, powłoki ceramiczne nie posiadają kuloodpornych wręcz magicznych właściwości. Dlatego ważne jest żeby wiedzieć czego od powłok nie można oczekiwać.

drugie-zycie-felg-samochodowych

Drugie życie felg samochodowych

Co najmniej dwa razy w roku każdy kierowca jest zmuszonych choć przez chwilę pomyśleć o kołach swojego samochodu. Dzieje się to oczywiście przy okazji sezonowej zmiany opon. Czasem zdarza się tak, że ogumienie jest jeszcze całkiem zdrowe, natomiast felga, mimo że technicznie zdatna do użytku, jest po prosu brzydka (porysowana lub pokryta rdzą). Jeśli jesteś estetą nie musisz od razu pozbywać się takiego koła – felgi można z powodzeniem zregenerować. Przeczytaj jak samodzielnie odnowić felgi.

czy_mozna-myc-samochod-na-wlasnej-posesji1

Czy można myć samochód na własnej posesji?

Wydawać by się mogło, że na własnej posesji możemy robić wszystko, co tylko zechcemy. Okazuje się jednak, że w przypadku mycia samochodu nie jest to takie proste. Zobaczmy, o czym powinniśmy pamiętać, organizując kącik do mycia samochodu na posesji!

Jak urządzić domowy warsztat samochodowy

Najlepszym sposobem, by uniknąć częstych i kosztownych wizyt u mechanika jest stworzenie własnego warsztatu samochodowego w swoim garażu. W co go wyposażyć i o czym pamiętać? Podpowiadamy.

warsztat samochodowy

Warsztat samochodowy

Samochód jest w naszych czasach nierozłącznym elementem dnia codziennego. Na ulicach każdego dnia przejeżdża ich setki, a nawet tysiące. W wielkich miastach powodują chwilowe, popołudniowe korki. Nie można już teraz wyobrazić sobie życia bez tych maszyn. Przyzwyczajeni do jazdy na czterech kółkach często nie mogą już później przestawić się na inne środki komunikacji, gdy na przykład auto ulegnie zniszczeniu, wypadkowi, czy po prostu jest ogólnie niezdolne do jazdy.

Jak sprawić aby sprzedaż części samochodowych była konkurencyjna?

Jak sprawić aby sprzedaż części samochodowych była konkurencyjna?

Wiadomym jest fakt, że aktualnie rynek części samochodowych bardzo się rozwinął, a wraz z tym rozwojem, powstało wiele nowych firm, zajmujących się ich sprzedażą. Pojawił się więc ostatecznie taki problem, że trzeba radzić sobie z konkurencją, jeżeli posiada się własną firmę. Warto poznać kilka sposobów na stanie się konkurencyjnych względem pozostałych firm oferujących sprzedaż takich samych produktów, jak nasze.

naprawa-na-stacji-benzynowej

Masz problem z uruchomieniem silnika? Ten artykuł jest dla ciebie

Diagnozowanie przyczyn, dla których masz problem z uruchomieniem silnika nie należy do prostych. Często nawet doświadczony mechanik, posiadający bogatą wiedzę i odpowiednie narzędzia, miewa problem z dotarciem do sedna problemu. Dlatego trudno tutaj wyrokować i próbować napraw na własną rękę, zwłaszcza, że silnik współczesnego auta daleko odszedł od silnika Malucha, Dużego Fiata czy nawet Poloneza. Niektóre z przytoczonych w artykule sposobów mogą się jednak przydać, aczkolwiek jedynym, pewnym miejscem diagnozy tego typu usterki jest profesjonalny warsztat.