Idealna pogoda do kursu nauki jazdy

Pogoda do jazdy

W jakim okresie udać się na kurs z jazdy samochodem? Nauka jazdy będzie wydajniejsza w okresie letnim czy też zimowym? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zanim zdecyduje się rozpocząć kurs z nauki jazdy samochodem.

Kursanci oraz instruktorzy mają na ten temat podzielone zdania. Prawda jak zawsze leży gdzieś po środku. I lato, i zima, a także wiosna i jesień mają swoje zalety i wady, ponieważ każda pora roku jest inna, a sama pogoda bywa tu bardzo kapryśna i nieprzewidywalna.

Sorry, taki mamy klimat

Latem, gdy nawierzchnia jest sucha na pewno jeździ się łatwiej. Lepsza jest także widoczność, a dzień jest dłuższy. Jednak, gdy pojawi się deszcz, kursant musi nauczyć się jeździć i w takich warunkach. Zimą bywa różnie – potrafi być sucho, ale i także deszczowo oraz zimowo – ślisko i śnieżnie. Jesień – wczesna przypomina zazwyczaj lato, późna jesień to pomieszanie jesieni i zimy – wiosną jest podobnie. Wczesna wiosna jest bardzo kapryśna, natomiast późna jest bardziej podobna do lata.

Poznajmy wszystkie warunki do jazdy

Prawda jest taka, że warto posiąść umiejętność jazdy samochodem w każdych warunkach. Nauka jazdy na śliskiej i suchej nawierzchni nigdy nie pójdzie na marne. Jej techniki i zasady różnią się od siebie, a im więcej się nauczymy podczas kursu – tym więcej zyskamy i tym bardziej bezpiecznie będziemy jeździć w późniejszym okresie. Dlatego warto wybierać pory przejściowe, by poznać wszystkie panujące na drodze warunki. Choć, jak wiadomo, pogody nigdy nie da się do końca przewidzieć. Zwłaszcza w Polsce.

Dodaj komentarz

Why ask?