Pierwszy samochód po egzaminie na prawo jazdy

Pierwszy samochód – jakie auto wybrać?

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy można zastanowić się nad wyborem pierwszego samochodu. Zazwyczaj nie jest to zbyt drogie auto. Wiele młodych osób decyduje się na zakup używanego samochodu głównie ze względu na ograniczone możliwości finansowe.

Nie zmianie to faktu, że taki zakup powinien być dobrze przemyślany. Nawet jeśli auto będzie kosztować jedynie kilka tysięcy, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. Na początek lepiej poszukać mniejszego samochodu. Takie rozwiązanie jest bardziej praktyczne – jazda po mieście jest łatwiejsza, również parkowanie nie sprawia większych problemów.

Niskie koszty eksploatacji

Jeśli auto ma spełniać potrzeby młodej osoby o raczej ograniczonych dochodach, trzeba poszukać pojazdu, który będzie stosunkowo tani w eksploatacji. Niestety w przypadku używanego samochodu trzeba liczyć się z tym, że dosyć szybko pojawi się konieczność przeprowadzenia różnych napraw i usunięcia usterek. Dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny takiego auta. Początkującym kierowcom często brakuje wiedzy w tym zakresie, dlatego najlepiej poprosić o radę kogoś bardziej doświadczonego. Duże znaczenie będzie miało również spalanie. Oczywiście lepiej wybierać modele, które nie palą zbyt dużo, co zmniejszy koszty eksploatacji.

Bezpieczeństwo

Nawet przy skromnym budżecie warto poszukać bezpiecznego samochodu, wyposażonego na przykład we wspomaganie kierownicy, czy kilka poduszek powietrznych. Wypadek w czasie jazdy może zdarzyć się każdemu, niezależnie od doświadczenia lub poziomu umiejętności. Trzeba brać to pod uwagę w czasie wybierania konkretnego modelu auta.

Bez zbędnych formalności

Na pewno najlepiej zdecydować się na samochód, który jest zarejestrowany w kraju, ma opłacone OC oraz aktualny przegląd. W ten sposób można uniknąć wielu kłopotliwych formalności. Podsumowując najlepsze auto dla początkującego, młodego kierowcy to takie, które od razu nadaje się do jazdy, jest sprawne, tanie w eksploatacji i stosunkowo bezpieczne.

Jedna myśl na temat “Pierwszy samochód – jakie auto wybrać?

  1. Ja dostałam moje pierwsze auto miesiąc temu na urodziny od męża mazdę cx-3 było to moje marzenie i w końcu się spełniło:) Bardzo wygodne autko, jak dla mnie profesjonalnie zrobione ma nowe technologie, systemy bezpieczeństwa, system monitorowania martwego pola, który pomaga bezpiecznie zmienić pas ruchu, itp. polecam je każdej kobiecie:)

Dodaj komentarz

Why ask?