jazda-w-deszczu

Ogromne ulewy – jak powinniśmy wtedy zadbać o samochód?

Wiosną, latem oraz jesienią zdarzają się takie dni, gdy ciągle pada i pada. Szczególnie wiosną i latem zdarzają się błyskawiczne ulewy, które potrafią nawet podtopić poszczególne części miasta, blokując ruch. Intensywnie padający deszcz to nic dobrego dla samochodu. W jaki sposób możemy zabezpieczyć wtedy swoje auto?

Gdy pojawiają się duże ulewy, dla samochodów powstają wtedy dwa główne zagrożenia – pierwszym z nich są ogromne kałuże, które mogą być także bardzo głębokie i przejazd przez nie może być trudny. Drugim jest właściwe dobranie miejsca postoju samochodu, ponieważ wtedy, gdy nie zostanie ono ustawione w odpowiednim, bezpiecznym punkcie, może być narażone na uszkodzenia lub podtopienia.

Jak obchodzić się z dużymi kałużami?

Chociaż wjeżdżanie z dużą prędkością w kałuże jest widowiskowe, to jednak lepiej samemu tego nie próbować. Zwykle nie jesteśmy bowiem w stanie określić, jaką głębokość ma kałuża, dlatego może się okazać, że pod nią znajduje się spora wyrwa i od razu usterka gotowa. Również gwałtowne wjeżdżanie do kałuż może spowodować uszkodzenia podwozia pojazdu, a nawet doprowadzić do uszkodzenia silnika, gdy woda zostanie zassana do jego silnika.

Wobec tego na kałuże powinniśmy szczególnie uważać. Najlepiej ją omijać, a gdy już musimy do niej wjechać, powinniśmy zrobić to bardzo powoli.

Gdzie parkować podczas ulewy i burzy?

Gdy widzimy, że zbiera się na burzę oraz na deszcz, powinniśmy też mądrze dobierać miejsce do parkowania. Nasze auto może być narażone na podtopienie, gdy zaparkujemy w niecce, a także na uszkodzenie, które może powstać wskutek uderzenia konarami oberwanymi przez wiatr.

W związku z tym nie powinniśmy parkować samochodu w miejscach, gdzie będzie on narażony na jakiekolwiek uszkodzenia. W okolicy nie powinno być drzew, kore mogą być przewrócone. Także uważajmy na parkowanie miejscach położonych dość nisko, na przykład przy mostach i wiaduktach, gdzie lubi zbierać się woda.

Do bezpiecznej jazdy zachęca wszystkich Ford salon Warszawa Auto Plaza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Jedna myśl na temat “Ogromne ulewy – jak powinniśmy wtedy zadbać o samochód?

  1. Na pierwszym miejscu postawiłbym na zapewnienie wszystkim elementom ruchomym odpowiednich uszczelek. Nowym samochodom to nie grozi, ale szczerze, po naszych drogach wciąż jeździ sporo używek, więc zadbajmy, żeby nam nie siąpiło do środka 😉

Dodaj komentarz

Why ask?