Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Obecnie na rynku wydają się królować nawigację na smartfona, jakkolwiek nie brakuje też zwolenników nawigacji samochodowych. Przyjrzyjmy się bliżej tym rozwiązaniom.

Nawigacja na androida

W czasach, gdy nawet nastoletnie dzieci posiadają swojego smartfona nie może dziwić fakt, że nawigacje na androida, iOS czy Windows Phone cieszą się taką popularnością. Smartfon w tej roli sprawdza się doskonale, sporej wielkości ekran, mocny procesor, odpowiedni zasób pamięci – wszystko to stanowi świetny zasób sprzętowy pod używane aplikacje.

Bo i wszystko zależy od funkcjonalności aplikacji. Polscy kierowcy mają w czym przebierać. Wyróżnić bowiem można co najmniej kilka dobrych i dopracowanych aplikacji nawigujących. Wśród nich: Mapy Google, AutoMapa, Navitel Navigation, Nawigacja Be-On-Road czy popularny Yanosik. Do wyboru do koloru.

Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Co może przeszkadzać w smartfonie, który wypełnia funkcję nawigacji?

– zbyt podłużne ekrany – samochodowe nawigacje GPS mają ekrany bardziej zbliżone do kwadratowych, co wpływa czytelność aplikacji.

– często słaba bateria

– potrzeba dokupienia odpowiedniego uchwytu

– słaby GPS w niektórych smartfonach

Nawigacja GPS

Smartfon jest urządzeniem bardzo uniwersalnym, ale dobrej jakości urządzenie kosztuje niemało. Dlatego dobrą alternatywą jest tutaj samochodowa nawigacja GPS. Przeważnie charakteryzuje się wygodnym, 5 calowym ekranem, charakteryzującym się częstokroć lepszą czytelnością niż smartfon.

Dodatkowo w zestawie otrzymujemy specjalny uchwyt, który gwarantuje dobre trzymanie. Ten, kto wybierał uchwyt do swego smartfona, wie, że za niemałe pieniądze otrzymujemy niewiele wartą chińszczyznę. Tutaj mamy problem z głowy, uchwyt mamy fabrycznie dopasowany do urządzenia.

Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Chociaż aplikacje nawigujące, które powstają na smartfony są coraz to lepsze i wygodniejsze w użytkowaniu, nic nie zastąpi prostoty menu nawigacji samochodowej. Tutaj nie musimy nic ustawiać, wszystko jest opracowane z myślą o jednym, konkretnym zastosowaniu. Są oczywiście różne rodzaje oprogramowania, stąd i przy kupnie koniecznie sami organoleptycznie przetestujmy kilka urządzeń i wybierzmy to, które ma najbardziej intuicyjny i ergonomiczny interfejs.

Dodaj komentarz

Why ask?