Przerwanie egzaminu na prawo jazdy

Kiedy egzaminator zakończy egzamin?

Natychmiastowe przerwanie egzaminu to sytuacja, której każdy chce uniknąć. Warto wiedzieć kiedy egzaminator rzeczywiście ma prawo to przerwania jazdy i zastąpienia egzaminowanego za kierownicą.

Okazuje się, że takich przypadków jest całkiem sporo. Zazwyczaj jazda zostaje przerwana przed czasem, jeśli prowadzący samochód popełni rażący błąd. W praktyce oznacza to stworzenie zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, dlatego egzaminowany musi zostać wyeliminowany z ruchu, a auto do ośrodka WORD odprowadza egzaminator.

Naruszenie przepisów ruchu drogowego

Rażące złamanie obowiązujących przepisów na pewno spowoduje szybsze zakończenie egzaminu. Przykładem takiego błędu jest wymuszenie pierwszeństwa na innym uczestniku ruchu drogowego, dotyczy to także rowerzystów oraz pieszych. Taki sam skutek przyniesie próba przejechania przez skrzyżowanie na czerwonym świetle lub zignorowanie znaku drogowego. Trzeba także uważać na prędkość – zbyt szybka jazda również oznacza złamanie przepisów.

Lista poważnych błędów jest znacznie dłuższa. Nie da się ukryć, że egzaminowany, który spowoduje kolizję nie będzie miał szans na dalszą jazdę. To samo dotyczy naruszenia zakazu zawracania, czy też wyprzedzania pojazdu z niewłaściwej strony. Wszystkie sytuacje tego typu kwalifikują się jako poważne naruszenie prawa i źródło potencjalnego zagrożenia. Trzeba o tym pamiętać już w czasie kursu. Należy zwracać dużą uwagę na podstawowe kwestie tego typu. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się bardzo proste, w czasie stresującego egzaminu można popełnić nawet podstawowe błędy.

Nerwowa jazda

Warto także pamiętać, że zbyt nerwowe kierowanie pojazdem może zostać uznane za potencjalną przyczynę zagrożenia. Egzamin na prawo jazdy jest dla wielu osób źródłem bardzo silnego stresu, nie wolno jednak pozwolić, aby emocje wpłynęły na zdolność kontrolowania auta. Nerwowe manewry na drodze mogą w skrajnym przypadku również spowodować, że egzaminator podejmie decyzję o negatywnym wyniku egzaminu i nie pozwoli na kontynuowanie jazdy.

Dodaj komentarz

Why ask?