Wynajem samochodu na godziny, wypożyczalnia

W jaki sposób oszczędzać na przejazdach samochodowych?

Posiadanie własnego samochodu nie jest tanie, zwłaszcza w dużym mieście, gdzie musimy liczyć się z wysokimi kosztami parkingów i staniem w korkach, co oznacza większe spalanie paliwa. Jednak z drugiej strony bez auta jak bez ręki. Jednak po to, aby komfortowo poruszać się samochodem po mieście, nie musimy mieć własnego pojazdu czy korzystać z taksówek. Rozwiązaniem jest nowa usługa – car sharing, która dostępna jest także w Polsce.

Car-sharing to usługa polegająca na wynajmie samochodu na godziny. Aby wynająć auto w ten sposób, musimy posiadać tylko ważne prawo jazdy i zarejestrować się w aplikacji do-car sharingu. Nie musimy spotykać się z pracownikami obsługi firmy car-sharingowej – wszystko odbywa się przez smartfon, którym również otwieramy pojazd. Płacimy podpiętą do naszego konta kartą, podobnie jak w przypadku korzystania z taksówek przez smartfona.

Dzięki car-sharingowi nie musimy mieć własnego auta, aby wygodnie dojeżdżać do celu. Wypożyczonym autem możemy pojechać do pracy, na zakupy, spotkanie, na wycieczkę, możemy też używać go jako klient biznesowy, na przykład podczas wyjazdu służbowego zamiast potrzeby czasochłonnego wynajmowania auta ze zwykłej wypożyczalni. Nie płacimy za paliwo, ubezpieczenia oraz za inne koszty związane z utrzymaniem pojazdu. Co więcej, możemy korzystać z punktów parkingowych firm wypożyczających auta, dlatego nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty związane z parkowaniem.

Rezerwacji w firmach car-sharingowych dokonujemy przez internet. W Polsce działa między innymi auto na godziny 4mobility – to oferta dostępna w Warszawie. Wszystkie formalności załatwiamy wówczas przez aplikację mobilną. Wykonujemy rejestrację, podając dane swojej karty płatniczej lub kredytowej i przekazujemy informacje o prawie jazdy. Potem wykonujemy rezerwację – wybieramy bazę do wypożyczenia auta, wskazujemy, jak długo będziemy je potrzebowali i wybieramy model auta. Potem, na miejscu, otwieramy auto smartfonem i podróżujemy. Na koniec pozostaje nam tylko oddać auto w bazie lub w innej wyznaczonej strefie parkowania. Opłata pobierana jest z konta.

Gdy interesuje cię auto na godziny 4mobility, ceny są bardzo atrakcyjne. Godzina wypożyczenia auta to 24,6 złotego + 0,80 złotych za kilometr. To wobec tego korzystna propozycja dla osób potrzebujących samochodu co jakiś czas lub podczas urlopów czy podróży służbowych.

Dodaj komentarz

Why ask?