Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Każdy kierowca przywiązuje dużą wagę do wyglądu swojego samochodu. W wielu przypadkach chodzi głównie o to, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli felgi, szyby czy błyszczący się lakier. Bardzo często zapominamy o wnętrzu samochodu. Jeśli nie zadbamy o elementy znajdujące się w naszym aucie, będą one nam zdecydowanie krócej służyć.

Zaczyna się wiosenna pogoda, przyszedł więc czas na przegląd naszych samochodów nie tylko pod względem zewnętrznych zanieczyszczeń, ale również z tego co znajduje się wewnątrz. Dokładne wyczyszczenie tapicerki jest priorytetem nie tylko ze względu komfortu jazdy, ale naszego samopoczucia podczas prowadzenia samochodu. Niewidoczne na pierwszy rzut oka zanieczyszczenia, mają wpływ na ogólne działanie naszego samochodu.

Pierwszym obowiązkowym krokiem, jaki powinniśmy wykonać i bez którego nie ma mowy o dokładnym wysprzątaniu naszego auta, jest jego dokładne wysuszenie po zimnych porach. W zimowym okresie tapicerka jest narażona na silne działanie wilgoci, co wiąże się z gromadzeniem bakterii i większych lub mniejszych zagrożeń niewidocznych dla oka. Aby dokładnie wysuszyć tapicerkę, fotele oraz dywaniki, zaleca się użycie specjalnego pochłaniacza wilgoci, który w przeciągu godziny powinien odsączyć wodę z trudno dostępnych miejsc. Zaleca się również przewietrzenie swojego pojazdu. Wystarczy wystawić samochód na słońcu oraz otworzyć drzwi na kilka godzin. Kolejnym krokiem jest odkurzenie całego wnętrza pojazdu. Nie jest to problemem, aby skorzystać ze zwykłego domowego odkurzacza. Wskazane jest jednak udanie się do pobliskiej stacji benzynowej lub myjni, gdzie znajdują się odkurzacze z większą mocą ssania, co z pewnością w większym stopniu pozwoli usunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Jak dbać o wnętrze samochodu?„Dokładne wyczyszczenie naszego pojazdu jest sprawą oczywistą dla dużej ilości kierowców. Często jest to utożsamiane z zewnętrzną częścią samochodu, przez co wnętrze pozostaje zaniedbane. Może przyczynić się to do komfortu jazdy oraz poważnych uszkodzeń w miejscach zanieczyszczeń niewidocznych dla oczu” informuje specjalista Michał Jankowicz z serwisu używanejaknowe.pl

Jedną z ważniejszych czynności jest czysta i dobrze wyczyszczona tapicerka. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele specyfików, które są do tego odpowiednio przeznaczone. Poszukując odpowiedniego preparatu musimy zwrócić uwagę na to czy dopasowany jest on do tapicerek tekstylnych, czy skórzanych. Oczywiście możemy użyć preparatów uniwersalnych, które nie są tak wydaje jak środki przeznaczone do czyszczenia konkretnego rodzaju materiału. Zewnętrzna czystość szyb utrzymywana jest głównie poprzez wycieraczki, jednak co z wewnętrzną częścią? Warto zakupić specjalny płyn do szyb, który przeciwdziała parowaniu oraz specjalna szmatkę przeznaczona do wykonywania takich czynności. Warto pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu wszystkich plastikowych elementów, które znajdują się w naszym samochodzie. Na rynku jest wiele preparatów, których powinniśmy się wystrzegać, ponieważ są tłuste i szkodliwe oraz mogą w znaczący sposób uszkodzić niektóre elementy naszego auta.

Jak widać gruntowne przygotowanie wnętrza naszego pojazdu składa się z kilku ważnych etapów, których dokładne wykonanie przyczyni się do komfortu naszej jazdy oraz wyeliminowania potencjalnych usterek wywołanych przez zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Why ask?