Drift - sposób jazdy, sport, nauka

Drifting – szaleństwo, sport i ogromne umiejętności

Zabawa, szaleństwo czy styl jazdy wymagający bardzo dużych umiejętności? Drifting to dyscyplina sportów motorowych będąca niczym innym jak kontrolowaną jazdą poślizgową. Wymaga ona od kierowcy najwyższych umiejętności. Niebagatelną sprawą jest także posiadanie odpowiedniego samochodu, którym można jeździć z gracją łyżwiarza figurowego.

O historii driftingu słów kilka

Drifting narodził się w Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli w Japonii. Tam też
od lat 60-tych ubiegłego stulecia uważany jest za dyscyplinę sportową. Na początku zawody były nielegalne. Odbywały się na długich górskich trasach między innymi w Rokkosanie czy Irohazace. Drift był nazywany w Japonii jazdą na krawędzi. Pierwsze legalne zawody w driftingu na terenie Japonii odbyły się w 1998 roku. W Polsce natomiast pierwsze zawody miały miejsce w 2006 roku. Dziś istnieje nawet Polska Federacja Driftingu. Jest to Toyo Drift Cup.

Naucz się driftingu! Czy to jest możliwe?

Nauka jazdy w kontrolowanym poślizgu wymaga wielu godzin teorii i przede wszystkim praktyki najlepiej pod okiem zawodowców. W Polsce istnieją już szkoły, w których odbywa się nauka driftingu. Warto przy tym wiedzieć, że uprawianie driftingu na drogach publicznych jest w Polsce zabronione i karane. By uczyć się driftingu najpierw trzeba posiadać prawo jazdy i zdobyć odpowiednie doświadczenie i umiejętności w samej jeździe. Po drugie należy mieć tylnonapędowy samochód o nadwoziu typu coupe – najlepsze są samochody japońskie, choć i BMW czy Mercedes też im nie ustępują.

Dodaj komentarz

Why ask?