czy_mozna-myc-samochod-na-wlasnej-posesji1

Czy można myć samochód na własnej posesji?

Wydawać by się mogło, że na własnej posesji możemy robić wszystko, co tylko zechcemy. Okazuje się jednak, że w przypadku mycia samochodu nie jest to takie proste. Zobaczmy, o czym powinniśmy pamiętać, organizując kącik do mycia samochodu na posesji!

Mycie samochodu na własnej posesji – kiedy jest niedopuszczalne?

Decydując się na mycie samochodu na własnej posesji, powinniśmy uważać na to, aby woda z detergentem nie spływała do gruntu, np. na trawę. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim w ten sposób szkodzimy przyrodzie – środki chemiczne wchłoną się w ziemię, paląc po drodze rosnące w niej rośliny oraz przenikając do znajdujących się głębiej wód gruntowych. W ten sposób możemy obniżyć jakość wody w najbliższej okolicy. Co więcej, takie działanie może zostać ukarane mandatem karnym – to, że jesteśmy na terenie prywatnym, nie ma tu żadnego znaczenia.

Jak zorganizować przestrzeń do mycia samochodu na podwórzu?

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby miejsce, w których chcemy myć samochód, było odizolowane od gruntu. Najlepiej sprawdzi się w tej roli podjazd do garażu, który jest wykonany z betonu lub kostki. Może to jednak być w zasadzie każda utwardzona nawierzchnia, która nie graniczy bezpośrednio z trawnikiem.

czy_mozna-myc-samochod-na-wlasnej-posesji2

Wybierając miejsce, upewnijmy się również, że bez trudu dosięgniemy do niego wężem ogrodowym podłączonym do źródła wody – w ten sposób szybko i sprawnie spłuczemy z samochodu mydliny. Ważne jednak, by wąż nie był za bardzo naprężony ani zbyt luźny – tak, by nie zaginał się podczas pracy, gdyż grozi to jego rozerwaniem.

Uwaga! Samochód najlepiej myć w dni słoneczne, lecz nie upalne – w przeciwnym razie słońce mogłoby zbyt szybko wysuszyć mydliny. W efekcie zamiast pięknego połysku, na karoserii pojawią się nieestetyczne zacieki.

Jakie akcesoria będą nam potrzebne?

Mycie samochodu będzie skuteczne tylko wtedy, gdy skompletujemy wszystkie niezbędne narzędzia. Jakie akcesoria do czyszczenia samochodu będą nam potrzebne? Przede wszystkim zakupmy odpowiednie gąbki lub szczotki, którymi zeskrobiemy z karoserii kurz i zabrudzenia. Ważne jednak, by ich włosie było miękko zakończone – w przeciwnym razie pozostawimy na samochodzie szpecące rysy. Podczas mycia szyb może nam się również przydać specjalna ściągaczka. Stosując ją, zetrzemy ze szkła krople wody w taki sposób, aby nie powstały na nim zacieki. Dzięki temu zyskamy idealnie przejrzystą powierzchnię.

czy_mozna-myc-samochod-na-wlasnej-posesji3

Konieczne jest też wybranie odpowiednich kosmetyków do mycia samochodu. Absolutne minimum stanowi szampon do karoserii, który rozpuści znajdujące się na niej zabrudzenia tak, by ich usunięcie nie stanowiło problemu. Możemy także nanieść na karoserię specjalny nabłyszczacz lub wosk – w ten sposób podkreślimy głębię koloru i nadamy mu połysk.

Podczas mycia samochodu możemy także skorzystać z myjki ciśnieniowej. Wykonanie tej czynności przy użyciu tego narzędzia będzie nie tylko szybsze, lecz również wygodniejsze i skuteczniejsze. Sięgając po model ciepłowodny bez trudu usuniemy wszystkie zabrudzenia, nawet te najbardziej uporczywe, i to bez korzystania z jakichkolwiek środków chemicznych!

Dodaj komentarz

Why ask?