Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, gdzie zrobić to najbezpieczniej!

Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, gdzie zrobić to najbezpieczniej!

Większość Polaków decyduje się na zakupienie używanego samochodu. Zwykle na zakup nie możemy przeznaczyć sporej sumy, więc drogie pojazdy prosto z salonu nie wchodzą w grę. Warto jednak pamiętać o tym, że przy zakupie jesteśmy narażeni na oszustwa. Gdzie z związku z tym poszukiwać aut bezpiecznie?

Zazwyczaj poszukiwanie samochodów rozpoczynamy od sprawdzenia ofert dostępnych w internecie. Obecnie do wyboru mamy szeroką gamę portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć oferty aut z każdego zakątka kraju. Codziennie pojawiają się na nich setki nowych ogłoszeń, dlatego warto śledzić je na bieżąco, aby wybierać te najbardziej atrakcyjne propozycje.

Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy zarówno oferty wystawiane przez prywatnych właścicieli aut, jak i przez handlarzy, którzy zawodowo zajmują się ich sprzedażą. Obecnie dużą część pojazdów stanowią te, które sprowadzane są do nas z krajów Europy zachodniej, dlatego też należy mieć się na baczności – nie każde takie auto jest rzeczywiście tym, które prezentowane jest w opisie.

Gdy chcesz kupić auto z ogłoszenia, nigdy nie wysyłaj żadnych zaliczek. Zwykle sprzedający proszący o przekazanie pieniędzy w celu „rezerwacji” pojazdu szybko z nimi znika, a zainteresowany kupnem może tylko zgłosić się na policję. Także zawsze trzeba wybrać się na jazdę próbną i najlepiej sprawdzić auto u mechanika, który potwierdzi jego stan.

Podobną ostrożność powinniśmy zachować przy poszukiwaniach na giełdach samochodowych oraz w komisach aut. Także i w tych miejscach możemy natknąć się na oferty, które powinny wzbudzać uzasadnione podejrzenia, na przykład swoją zbyt niską ceną, nierealnym przebiegiem czy brakiem ważnych dokumentów.

Jeżeli interesują cię bezpieczne transakcje, na przykład chcesz kupić auto Honda w Warszawie, warto zajrzeć natomiast do salonów dealerskich oferujących pojazdy z drugiej ręki. Wprawdzie ceny będą nieco wyższe niż w komisach czy ogłoszeniach, to jednak możemy kupić auto sprawdzone, ze znaną historią, a także z gwarancją. Warto przejrzeć oferty na stronach dealerów!

Jedna myśl na temat “Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, gdzie zrobić to najbezpieczniej!

  1. Co też istotne, przy zakupie koniecznie należy zapytać o wykupioną polisę OC. Bez tego, jeśli ubezpieczenie nie jest wykupione, nie dość, że można narazić się na wysokie kary, to jeszcze w sytuacji wypadku drogowego można spodziewać się np. regresu roszczenia ze strony UFG i problemów odszkodowawczych.

Dodaj komentarz

Why ask?