Kategoria: Blog

Czyli wszystkie wpisy związane bezpośrednio z pracą naszego serwisu. Uaktualnienia, działania i rozwój.

Pierwsze ubezpieczenie OC samochodu – jakie błędy popełniają młodzi kierowcy?

Początki bywają trudne. Również te za kierownicą. Chociaż wiele młodych osób chętnie zaczyna jeździć samochodem, i to tuż po ukończeniu 18. urodzin, to droga, którą jadą wcale nie jest usłana różami. Schody zaczynają się zwykle wtedy, gdy przychodzi czas na zakup pierwszego ubezpieczenia. Jeśli jesteś początkującym kierowcą, sprawdź, jakich błędów przy wyborze polisy się wystrzegać.

Jeździsz w nocy? Przeczytaj

Jazda w nocy jest wyzwaniem. Oślepiające światła mijających cię samochód, słaba widoczność, kłopoty z oceną odległości i sytuacji na drodze. Nawet doświadczony kierowca ,może mieć kłopot, chociaż, nie oszukujmy się, są kierowcy, którzy wolą jeździć w nocy. I dla tych którzy wolą, i dla tych którzy muszą, przygotowaliśmy kilka rad odnośnie nocnych tras.

Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Nawigacja samochodowa, jaką wybrać?

Obecnie na rynku wydają się królować nawigację na smartfona, jakkolwiek nie brakuje też zwolenników nawigacji samochodowych. Przyjrzyjmy się bliżej tym rozwiązaniom.

Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, gdzie zrobić to najbezpieczniej!

Chcesz kupić używane auto? Sprawdź, gdzie zrobić to najbezpieczniej!

Większość Polaków decyduje się na zakupienie używanego samochodu. Zwykle na zakup nie możemy przeznaczyć sporej sumy, więc drogie pojazdy prosto z salonu nie wchodzą w grę. Warto jednak pamiętać o tym, że przy zakupie jesteśmy narażeni na oszustwa. Gdzie z związku z tym poszukiwać aut bezpiecznie?

Piesi, noście odblaski!

Obowiązek noszenia przez pieszych odblasków w terenie niezabudowanym funkcjonuje przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada szybko, dzień trwa krótko, a ograniczenia w widoczności ze względu na warunki atmosferyczne są na porządku dziennym. Czas wiosenno-letni jest równie wymagający – to wzmożony okres spacerów, joggingów i natężonego ruchu samochodowego, dlatego wymóg zaopatrywania się w odblaski jest tym bardziej uzasadniony.

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Każdy kierowca przywiązuje dużą wagę do wyglądu swojego samochodu. W wielu przypadkach chodzi głównie o to, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli felgi, szyby czy błyszczący się lakier. Bardzo często zapominamy o wnętrzu samochodu. Jeśli nie zadbamy o elementy znajdujące się w naszym aucie, będą one nam zdecydowanie krócej służyć.

Jak uratować tapicerkę samochodową po licznych zabrudzeniach?

Jak uratować tapicerkę samochodową po licznych zabrudzeniach?

Zdarzyło ci się zabrudzić tapicerkę twojego samochodu? Każdy ma za sobą chociażby jedną podróż samochodem, która zakończyła się pobrudzeniem tapicerki. Ma na to wpływ wiele czynników warunkujących podróż. Wystarczy, że przed twoim autem wyjedzie inny samochód, zmuszając do gwałtownego hamowania. Co zrobić w takim przypadku?

Zrobić samemu czy oddać w ręce specjalisty?

Zrobić samemu czy oddać w ręce specjalisty?

Jadąc drogami polskich miast nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wiele jeżdżących po nich samochodów, to dokładnie identyczne modele – miejskie auta lub rodzinne kombi, najczęściej w kolorze srebrnym. Chcesz odróżniać się na tle szarej, ulicznej rzeczywistości? Tuning wizualny zapewnia nieograniczone możliwości personalizacji pojazdu.

Prawo jazdy, czy warto

Prawo jazdy – czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto zdawać egzamin na prawo jazdy, może wydawać się oczywista. Posiadanie takich uprawnień jest praktycznie niezbędne we współczesnym świecie. Ułatwia nie tylko codzienne życie, ale w wielu przypadkach pomaga w znalezieniu pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób obawia się takiej decyzji. Nie da się ukryć, że przejście kursu oraz zdanie egzaminu wymaga pewnego wysiłku. Jest to również dosyć konkretna inwestycja pod względem finansowym. Sytuacji nie ułatwiają także negatywne opinie na temat sposobu przeprowadzania samych egzaminów. Bez trudu można znaleźć wiele historii na temat nadużyciach ze strony egzaminatorów. Nie warto się obawiać Mimo tych trudności praktycznie wszystkie osoby, próbujące podchodzić do egzaminu na prawo jazdy, prędzej czy później zdobywają ten dokument. Prawidłowa jazda samochodem to umiejętność, która nie wymaga posiadania jakichś szczególnych zdolności czy talentów. Oczywiście, żeby być naprawdę dobrym kierowcą, trzeba posiadać dobry refleks, zdolności motoryczne, a także sporo wprawy i doświadczenia. Na szczęście bezpieczna jazda na co dzień to umiejętność, która leży w zasięgu prawie każdego. Czas i pieniądze Większość osób zdaje egzamin na prawo jazdy tylko raz w życiu. Jest to więc jednorazowa inwestycja, która będzie procentować przez bardzo wiele lat. Na pewno jest związana z konkretnymi wydatkami, koniecznością zainwestowania czasu,Continue reading

Dlaczego warto zapinać pay bezpieczeństwa - wypadek

Dlaczego należy zapinać pasy bezpieczeństwa?

Zgodnie z polskim prawem zapinanie pasów jest obowiązkowe. Dotyczy to również osób zajmujących tylne siedzenia pojazdu. Konieczne jest także posiadanie specjalnego fotelika dla dzieci poniżej 12 roku życia. Dlaczego zapinanie pasów ma tak duże znaczenie? Wiele osób bagatelizuje tą kwestię. Dotyczy to początkujących i doświadczonych kierowców. Ci pierwsi często chcą pokazać swoje lekceważenie dla przepisów, drudzy ulegają przekonaniu o własnych umiejętnościach. Przy wolnej jeździe można stosunkowo łatwo ulec złudzeniu bezpieczeństwa. Niestety takie myślenie często okazuje się tragiczne w swoich skutkach, a jazda bez zapiętych pasów kończy się bardzo źle. Poduszki tylko z pasami Samochód wyposażony w poduszki powietrzne również może dawać złudne poczucie bezpieczeństwa. Tymczasem takie rozwiązanie jest naprawdę skuteczne jedynie w połączeniu z pasami. Okazuje się, że nawet przy sprawnych poduszkach zapięcie pasów zwiększa szanse przeżycia podczas wypadku o 40 procent. Trzeba też pamiętać, że żadne środki nie będą wystarczające, jeśli pasażerowie na tylnym siedzeniu samochodu będą jechać bez pasów. W przypadku zderzenia pasażerowie zostają wyrzuceni z siedzeń i z ogromną siłą uderzają w osoby siedzące z przodu, powodując poważne urazy, a nawet śmierć. W takiej sytuacji jedyną szansą na przeżycie są pasy bezpieczeństwa. Wystarczy kilka sekund Zapięcie pasów zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga dużego wysiłku. Jeśli pamiętaContinue reading